קבורה רב-מפלסית / קבורה רמה / קבורה במבנה רב מפלסי:

           

            מדובר בהטמנה במבנה גבוה, כפי שנהוג, בעיקר, בירושלים. קבורה שכזו מבוססת על שיטת 'מגרש החנייה'. בכל מפלס או קומה ישנו אזור לקבורה החפור בתוך המפלס. נכון להיום, כ- 6,000 נפטרים נקברו בירושלים בסוג כזה של קבורה עד כה. בבית הקברות של הירקון, בניין דמוי 'מגרש חנייה' נבנה בימים אלה. לבניין יהיו 4 מפלסים שבכל אחד מהם מתועדים להיבנות 1,200 עד 2,400 קברים.

 

סוגי קבורה

קבורה כפולה/ קבורה זוגית משפחתית:

 

            הכוונה להטמנת נפטר אחד מהמשפחה מעל השני. הקבר מוכן מראש כך שזה הנפטר ראשון נקבר עמוק יותר בעומק של 2.20 מטר. הזוג הנקבר חולק מצבה משותפת. זה הסוג היחיד של קבורה צפופה אשר נמצא בשימוש במספר בתי קבורה בכל רחבי הארץ, בעוד שקבורה רב-מפלסית וקבורת סנהדרין נהוגות רק בשלושת הערים הגדולות.

 

"המנציחים ציון"

מצבות ראשון לציון

מחוייבים למצבות בטיב מעולה עם גימור מדוייק וליטוש דק השומר על ברק ומראה חדש ומקצועי לאורך שנים

יחס אישי ושירות גם בבית הלקוח

לייעוץ והצעת מחיר - חינם

 

052-3328558

קבורת סנהדרין:

 

            זאת קבורה מסוג הגומחות הנחצבות במבנה של 'כוורת' שגובהו כגובה שלושה חנויות. מספר השורות בכל כוורת משתנה ממקום למקום. מתחת לכל גומחה ממוקם מדף עבור נרות זיכרון ופרחים. המדפים נבנים בצורה אחידה. בחלקות קבורה מסוימות בחיפה, לחצו על הארכיטקט לבקש מ'חברת קדישא' שהמשפחות ישתמשו בשיש חום. בקבורה זו משתמשים גם בבית הקברות סנהדריה, שבירושלים. בבית הקברות של קריית שאול, בתל-אביב, מרכיבים בימים אלה כ- 4,500 יחידות קבורה מדגם זה.

קבורת תוספת / קבורת על:

 

            זאת קבורה שבה חבר מהמשפחה נטמן בתוך קבר קיים. במקרה זה, הקבר לא הוכן מראש עבור קבורה לשניים ולכן, יש לפרק את המצבה ולבנות אחת גבוהה ממנה. אלפי קברים מדגם זה נבנו ברחבי בתי הקברות של תל-אביב

קבורת שדה:

         חלקת קבר מצבות וקבורה שכולנו מכירים.